با خوردن قارچ دکمه ای در شیراز از بروز سنگ کلیه در خود جلوگیری کنید

اگر به شکار قارچ دکمه ای در شیراز  علاقه دارید، در کلاسی که توسط متخصص قارچ تدریس می شود ثبت نام کنید تا نحوه شناسایی صحیح گونه های ایمن را بیاموزید.

کلاس ها از طریق کالج ها، دانشگاه ها و باشگاه های قارچ شناسی مانند انجمن قارچ شناسی آمریکای شمالی ارائه می شود.

لازم به ذکر است که مصرف قارچ های خوراکی وحشی که در محیط های شهری، در امتداد بزرگراه های شلوغ، یا در مناطقی که احتمال قرار گرفتن در معرض آفت کش ها وجود دارد، ایده بدی است. قارچ ها آلاینده هایی مانند اگزوز خودرو و مواد شیمیایی را از محیط جذب می کنند.

هنگام جستجوی علوفه برای قارچ، همیشه راهنمای شکار قارچ همراه خود داشته باشید که شامل قارچ های خوراکی است که در منطقه شما رشد می کنند.

همیشه از چیدن قارچ های خوراکی که دوران اوج خود را سپری کرده اند خودداری کنید. علائمی که نشان می دهد قارچ نباید چیده شود شامل گوشت پوسیده، هجوم حشرات یا بوی ترش است.

هنگامی که در حال شکار قارچ هستید، یک سبد، کیسه توری، کیسه کاغذی یا کوله پشتی کوچک همراه داشته باشید و همراه با یک چاقوی کوچک برای برداشت قارچ ها نگهداری کنید.

توصیه ها در مورد تمیز کردن قارچ های وحشی با قرار دادن آنها در زیر آب خنک و از بین بردن کثیفی اضافی با یک برس نرم متفاوت است.

برخی از کارشناسان اصرار دارند که شستن قارچ ها قبل از ذخیره سازی منجر به فساد سریعتر می شود، در حالی که برخی از علاقه مندان به جستجوی علوفه توصیه می کنند قارچ ها را قبل از نگهداری در یخچال تمیز کنید.

صرف نظر از اینکه قارچ های خود را قبل از نگهداری آن ها تمیز می کنید، آنها را در ظرفی با جریان هوای خوب مانند کیسه کاغذی نگهداری کنید. قارچ ها را در کیسه های پلاستیکی یا ظروف محکم در بسته نگهداری نکنید.

قارچ تازه و وحشی باید چند روز در یخچال بماند. آنها همچنین می توانند منجمد یا خشک شوند، که می تواند عمر مفید آنها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.