یک نویسنده نامه اداری به مدیر مدرسه را در مجله نیویورک تایم به چاپ رساند

چرا به نوشتن یک نامه اداری به مدیر مدرسه نیاز پیدا می کنیم؟ نامه رسمی چیست؟ نامه رسمی که به عنوان “نامه رسمی” نیز شناخته می شود، سندی است که به طور حرفه ای برای یک شرکت یا تجارت حرفه ای دیگر نوشته شده است.

می توان از آنها هنگام درخواست شغل، صدور شکایت، ابراز علاقه به موقعیت شغلی یا تشکر از شخصی استفاده کرد.

نامه‌های رسمی اغلب با استفاده از جملات ساده و مستقیم همراه با تبریک و امضای رسمی نوشته می‌شوند. نوشتن یک نامه رسمی معمولاً مستلزم پیروی از یک قالب بسیار ساختارمند و خاص است.

نحوه نوشتن نامه رسمی: ایجاد یک نامه رسمی مختصر و واضح می تواند به توضیح مقصود و هدف شما به گونه ای کمک کند که مخاطبان شما به راحتی درک کنند. برای یادگیری نحوه نوشتن نامه رسمی مراحل زیر را دنبال کنید.

فونت و حاشیه های خود را تنظیم کنید: قبل از شروع، می خواهید مطمئن شوید که نامه شما نه تنها قابل درک است، بلکه خواندن آن نیز ساده است.

برای تمیز و حرفه ای نگه داشتن نامه خود، باید حاشیه های خود را یک اینچ در هر طرف سند تنظیم کنید. استفاده از فونت های ساده مانند Verdana، Arial، Calibri یا Times New Roman با اندازه 12 نقطه به نامه رسمی شما ظاهری تمیز می دهد.

اکنون می توانید اطلاعات آدرس گیرنده را مستقیماً زیر آدرس خود وارد کنید. نام آن‌ها، عنوان سازمانشان را بنویسید، در صورتی که نماینده یک سازمان هستند، به دنبال آن آدرس. نام و آدرس گیرنده خود را بیش از یک بار بررسی کنید تا مطمئن شوید که آدرس صحیح را نوشته و نام او را درست نوشته اید.

سلام خود را بنویسید: اکنون می توانید به طور حرفه ای به خواننده خود سلام کنید. یک سلام متداول که در نامه های رسمی استفاده می شود، “خانم یا آقای عزیز نام خانوادگی” است. اگر هر دو نام یا نام خانوادگی آنها را می دانید، می توانید آن را در سلام ذکر کنید. به عنوان مثال، می توانید بنویسید: «الکس اسمیت عزیز». اگر جنسیت آن ها را می دانید، می توانید بنویسید «آقای الکس اسمیت عزیز» یا «خانم الکس اسمیت عزیز». اگر از نام گیرنده اطلاعی ندارید، جایگزینی را برای استفاده از “آقا یا خانم عزیز” در نظر بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.